آشنایی با روش های ثبت پیشنهاد در مزایدات

زمانی که کالای مورد علاقه خود را انتخاب کردید، وارد صفحه کالا می شوید :

تصویر محیط مزایده یک کالا

در این صفحه اطلاعات کامل در مورد کالا، تصاویر، وزن و ابعاد کالا و توضیحات تکمیلی قابل رویت می باشد. جدول سمت چپ، پیشنهاداتی که کاربران برای کالا ثبت کرده اند را نمایش میدهد.

 

برای ثبت پیشنهاد در هر مزایده 2 روش وجود دارد

 

روش اول 

 ثبت پیشنهاد دستی با استفاده از دکمه های پیشنهاد قیمت. در این حالت انتخاب هر دکمه (افزایش 1000 تومان، افزایش 2000 تومان، افزایش 5000 تومان و یا افزایش 10000 تومان) همان مبلغ را به قیمت پایه کالا اضافه کرده و کالا را با قیمت پیشنهادی به اسم شما در جدول سمت چپ ثبت می نماید. به عنوان مثال اگر افزایش 1000 تومان در این مزایده را انتخاب کنید، کالا با قیمت 26000 تومان برای شما ثبت می شود.

دکمه های افزایش قیمت با توجه به مبلغ کالا ، مقادیر متفاوتی را نشان می دهند که مطابق جدول زیر می باشند

مبالغ پیشنهاد دستی

به عنوان مثال اگر قیمت کالایی 120000 تومان باشد، کالا در ردیف سوم قرار می گیرد و دکمه های افزایش قیمت مزایده مبالغ 3000، 5000، 10000 و 15000 تومان را نمایش خواهند داد. این تغییر مبالغ دکمه ها به صورت خودکار با عبور از بازه های تعیین شده صورت می پذیرد.

 

روش دوم

استفاده از گزینه پیشنهاد اتوماتیک. در این روش با انتخاب گزینه "فعال کردن پیشنهاد اتوماتیک" صفحه ای برای شما باز خواهد شد که در آن مبلغ مورد نظر خود را وارد می کنید و سایت به صورت خودکار و پله کانی از طرف شما تا مبلغ تعیین شده در مزایدات شرکت می کند. انتخاب این گزینه باعث می شود دیگر نگرانی از بابت ثبت پیشنهاد در مزایده نداشته باشید و در صورتی که کاربری پیشنهاد بالاتر از شما ثبت کند ، سایت به صورت خودکار از طرف شما در مزایده شرکت کرده و پیشنهاد را بالاتر می برد. لازم است به چند نکته درباره ی پیشنهاد اتوماتیک توجه نمایید:

  • مبلغ پیشنهاد اتوماتیک که شما ثبت می کنید برای سایر کاربران قابل روئیت نمی باشد و فقط خود شما از آن اطلاع دارید.
  • مبلغ پیشنهاد اتوماتیک باید ضریبی از 1000 تومان باشد.
  • پیشنهاد های اتوماتیک در جدول پیشنهادات با رنگ قرمز مشخص می شوند.
  • زمانی که کاربری پیشنهادی بالاتر از سقف تعیین شده شما در پیشنهاد خودکار ثبت نماید، از طریق پیام کوتاه به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
  • ثبت پیشنهاد اتوماتیک برای کالا باعث عدم نیاز به حضور شما در زمان اجرای مزایده می باشد و سایت با حداقل افزایش قیمت از طرف شما در مزایده شرکت می کند. به عنوان مثال اگر قیمت کالایی 1000 تومان باشد و شما مبلغ 30000 تومان برای پیشنهاد اتوماتیک ثبت نمایید، سایت با ضریب 1000 تومان برای شما در مزایده شرکت می کند.

 

برای اطلاع دقیق تر از ضرایب پیشنهاد اتوماتیک می توانید از جدول زیر استفاده نمایید:

ضرایب پیشنهاد خودکار

کلیه پیشنهادات ثبت شده برای هر کالا، در جدول پیشنهادات قابل روئیت می باشد. در این جدول کاربران با حروف اختصاری اول و آخر نام کاربری به همراه امتیاز کاربر نمایش داده می شوند. به عنوان مثال  ( a...3 (12) ) کاربری که حرف اول نام کاربری آن a و حرف آخر آن 3 است و امتیاز این کاربر 12 می باشد.

هر کاربر در جدول پیشنهادات کالا، فقط نام کاربری خودش را به صورت کامل روئیت می کند.

 

چند نکته مهم

  • دقت داشته باشید قیمت پایه هر کالا مربوط به کل کالا می باشد و قیمت پایه بر اساس وزن یا تعداد نیست.
  • در نگین یاب هر مزایده تایمر مجزا دارد و با اتمام تایم هر مزایده ، مزایده پایان می یابد، ولی! در صورتی که پیشنهادی در 60 دقیقه پایانی هر مزایده ثبت شود، تایمر مزایده مجددا 60 دقیقه زمان برای اتمام مزایده در نظر خواهد گرفت. برای مثال اگر کاربری در 5 دقیقه پایانی یک مزایده ثبت پیشنهاد انجام دهد، تایمر مزایده مجددا از 60 دقیقه شمارش معکوس را انجام خواهد داد.
  • در صورتی که مزایده ای با 2 پیشنهاد برابر پایان یابد، برنده کالا کاربری است که زودتر ثبت پیشنهاد کرده است.
  • بعد از ثبت پیشنهاد در مزایده، به هیچ عنوان امکان تغییر یا حذف پیشنهاد وجود ندارد. به طور کلی امکان هیچ گونه دخالتی از طرف نگین یاب در مزایدات درحال اجرا وجود ندارد.